Aktuality

Podzimní výlet do lanáčku v Otrokovicích

Ve středu 23. 9. 2020 vyrazí celá školka na podzimní výlet do dětského lanového centra v Otrokovicích. 

Scházení dětí je nejpozději do 7:50 v MŠ, autobus odjíždí v 8:00. Děti mají zajištěnu svačinku a oběd. Dětem dejte prosím sportovní oblečení a do baťůžku pití, menším dětem náhradní oblečení pro případ nehody.  

Návrat do MŠ cca ve 13:00, kdo si dítě vyzvedává po obědě, počítejte s pozdějším návratem. Děti, které spí, vyzvedněte prosím až po 15:00h, necháme je déle odpočívat. 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY ZRUŠENY!

Z hygienických důvodů a z důvodu zákazu nadměrného shromažďování osob budou třídní schůzky dne 14. 9. zrušeny. Informace dostanete v rámci své třídy u jednotlivých paní učitelek.

Děkujeme za pochopení, kolektiv MŠ.

POVINNOST ROUŠKY ! ! !


Vážení rodiče, od čtvrtka 10. 9. 2020 platí nové vládní nařízení, a to opětovné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách po celé České republice. Respektujte prosím tyto pokyny a nevstupujte do budovy MŠ bez zakrytého nosu a úst. Děti mít roušku nemusí. Vstupují ze šatny přes umývárnu, kde si umyjí ruce mýdlem. 

Děkujeme!


Hurááá do školky! 

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO 

OD 1. 9. 2020!

Pokud máte zájem Vaše dítě přihlásit, na našich webových stránkách www.ms-komenskeho.cz najdete formulář "Žádost o přijetí dítěte mimo zápis", ten vytiskněte a vyplňte (nutné je potvrzení lékaře o očkování dítěte). Vyplněnou žádost přineste po tel. domluvě přímo k nám do MŠ (stačí do schránky) nebo pošlete poštou na adresu MŠ: Mateřská škola, Komenského 1721, Staré Město 686 03. 

Vážení rodiče, od pondělí 20. 7. bude MŠ otevřena (pro přihlášené děti) v omezeném provozu - děti budou spojeny ve 2. třídě. V 1. třídě - Sluníčkové - probíhala menší rekonstrukce během prvních dvou týdnů, kdy jsme měli zavřeno. Jednalo se o výměnu linolea ve třídě, v šatně i na chodbě, vystěrkování a vybroušení podlahy, částečně novou výmalbu a...

V pátek 19. 6. proběhlo ve 3. třídě pasování předškoláků na prvňáčky. I když nám nepřálo počasí ani coronavirové opatření, děti si to užily i tak, ve třídě a bohužel bez rodičů. Do školky si v ten den všichni přinesli krásné aktovky, do kterých dostali svou první knížečku, kterou si už za nedlouho budou moci sami přečíst. Předškoláci také dostali...

MŠ Komenského velmi děkuje paní Unzeitigové za velký a nákladný balík dezinfekčních mýdel, sprejů, dezinfekce podlah, povrchů a jednorázových rukavic, věnovaný naší mateřské škole.

Rodiče nově přijatých dětí budou pozváni na schůzku rodičů ke konci června 2020, o schůzce budete předem informování e-mailem. Těšíme se na Vás :)

Milí rodiče, abychom se během uzavření MŠ nenudili, využili jsme tento čas k různým opravám, údržbovým pracím a také k vybudování naší nové relaxační místnosti Snoezelen přímo v MŠ Komenského. K naší velké radosti se nám vybavení této místnosti podařilo zafinancovat z dotačního programu EU.

/AKTUALIZOVÁNO/ Přidali jsme Vám ke stažení další nové úkoly a pracovní listy nejen pro předškoláky. Tentokrát i tematické: Jaro a zvířátka, Jaro a Den Země, grafomotorika 2., matematika 2., prostorové vnímání 2., sluchové vnímání a řeč 2., zrakové vnímání 2.

Na základě mimořádného opatření vydaného MŠMT dne 3. 4. 2020 bude probíhat zápis do MŠ Komenského pro školní rok 2020/2021 BEZ PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ A ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ.

Pohádková omalovánka, která vysvětluje dětským pohledem na věc aktuální situaci, kterou všichni prožíváme. Soubor přikládáme k vytištění, děti si mohou omalovánku vymalovat a postavičky vystříhnout.