Aktuality

HLEDÁME KUCHAŘE ČI KUCHAŘKU!

Hledáme šikovného hlavního kuchaře či kuchařku do naší školky na zkrácený úvazek. Požadujeme vyučení v oboru a potravinářský průkaz. Zkušenosti v MŠ či ZŠ výhodou.
Případní zájemci volejte paní ředitelce.
Mgr. Petra Gajdošíková, tel. 602 260 964. 


Zvelebování vnitřních prostor MŠ

Paní učitelky se společnými silami postaraly o vánoční překvapení pro děti. Byly vytvořeny dva nové hrací koutky v 1. a 2. třídě se senzorickými a grafomotorickými prvky. Dětem se dáreček velmi líbil a stal se oblíbeným prostorem pro hraní. 


Mikulášek zvoní, cinká, nakukuje do okýnka...

Vážení rodiče,

v pátek 4. 12. přijde k nám do školky Mikuláš, tradičně v doprovodu anděla a čerta.

Velmi prosíme, kdo má možnost darovat dětem do balíčku reklamní předměty, omalovánky či jiné drobnosti, budeme velmi rádi, když tak učiníte nejpozději do úterý 1. 12.

Předem všem moc děkujeme!

"Mikulášek zvoní, cinká, nakukuje do okýnka, nakukuje do oken, hledá hodné děti jen. Za ním kráčí andělíček od dárečků nese klíček, od dárečků nese klíč a ty čerte, ty jdi pryč!" (melodie Prší, prší)


Změna doby odpoledního scházení dětí

Z původních 15:40 se doba odpoledního scházení dětí mění na 15:30. V tomto čase své děti již hledejte v první třídě. 

Děkujeme! 


Vážení rodiče,

s radostí Vám oznamujeme, že od středy 18. 11. 2020 bude obnoven provoz MŠ v rámci všech tříd.

Tak hurááá do školky, moc se na Vás těšíme!


Celý kolektiv MŠ :) 


Zde ke stažení rozhodnutí Krajské hygienické stanice ve Zlíně
o ukončení mimořádného opatření v MŠ.


Znovuotevření mateřské školy

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 22. 10. 2020 bude mateřská škola opět v provozu. Avšak znovu apelujeme, zvažte nástup vašeho dítěte vzhledem k situaci. Stále nám chybí paní učitelky, provoz bude omezen do dvou tříd, proto Vás velice prosíme, vy, kteří máte možnost si děti ještě ponechat doma, učiňte tak.

Velmi děkujeme, celý kolektiv MŠ!


Podzimní výlet do lanáčku v Otrokovicích

Ve středu 23. 9. 2020 vyrazí celá školka na podzimní výlet do dětského lanového centra v Otrokovicích. 

Scházení dětí je nejpozději do 7:50 v MŠ, autobus odjíždí v 8:00. Děti mají zajištěnu svačinku a oběd. Dětem dejte prosím sportovní oblečení a do baťůžku pití, menším dětem náhradní oblečení pro případ nehody.  

Návrat do MŠ cca ve 13:00, kdo si dítě vyzvedává po obědě, počítejte s pozdějším návratem. Děti, které spí, vyzvedněte prosím až po 15:00h, necháme je déle odpočívat. 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY ZRUŠENY!

Z hygienických důvodů a z důvodu zákazu nadměrného shromažďování osob budou třídní schůzky dne 14. 9. zrušeny. Informace dostanete v rámci své třídy u jednotlivých paní učitelek.

Děkujeme za pochopení, kolektiv MŠ.

POVINNOST ROUŠKY ! ! !


Vážení rodiče, od čtvrtka 10. 9. 2020 platí nové vládní nařízení, a to opětovné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách po celé České republice. Respektujte prosím tyto pokyny a nevstupujte do budovy MŠ bez zakrytého nosu a úst. Děti mít roušku nemusí. Vstupují ze šatny přes umývárnu, kde si umyjí ruce mýdlem. 

Děkujeme!


Hurááá do školky! 

Vážení rodiče, od pondělí 20. 7. bude MŠ otevřena (pro přihlášené děti) v omezeném provozu - děti budou spojeny ve 2. třídě. V 1. třídě - Sluníčkové - probíhala menší rekonstrukce během prvních dvou týdnů, kdy jsme měli zavřeno. Jednalo se o výměnu linolea ve třídě, v šatně i na chodbě, vystěrkování a vybroušení podlahy, částečně novou výmalbu a...

V pátek 19. 6. proběhlo ve 3. třídě pasování předškoláků na prvňáčky. I když nám nepřálo počasí ani coronavirové opatření, děti si to užily i tak, ve třídě a bohužel bez rodičů. Do školky si v ten den všichni přinesli krásné aktovky, do kterých dostali svou první knížečku, kterou si už za nedlouho budou moci sami přečíst. Předškoláci také dostali...

MŠ Komenského velmi děkuje paní Unzeitigové za velký a nákladný balík dezinfekčních mýdel, sprejů, dezinfekce podlah, povrchů a jednorázových rukavic, věnovaný naší mateřské škole.

Rodiče nově přijatých dětí budou pozváni na schůzku rodičů ke konci června 2020, o schůzce budete předem informování e-mailem. Těšíme se na Vás :)

Milí rodiče, abychom se během uzavření MŠ nenudili, využili jsme tento čas k různým opravám, údržbovým pracím a také k vybudování naší nové relaxační místnosti Snoezelen přímo v MŠ Komenského. K naší velké radosti se nám vybavení této místnosti podařilo zafinancovat z dotačního programu EU.

/AKTUALIZOVÁNO/ Přidali jsme Vám ke stažení další nové úkoly a pracovní listy nejen pro předškoláky. Tentokrát i tematické: Jaro a zvířátka, Jaro a Den Země, grafomotorika 2., matematika 2., prostorové vnímání 2., sluchové vnímání a řeč 2., zrakové vnímání 2.

Na základě mimořádného opatření vydaného MŠMT dne 3. 4. 2020 bude probíhat zápis do MŠ Komenského pro školní rok 2020/2021 BEZ PŘÍTOMNOSTI DĚTÍ A ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ.

Pohádková omalovánka, která vysvětluje dětským pohledem na věc aktuální situaci, kterou všichni prožíváme. Soubor přikládáme k vytištění, děti si mohou omalovánku vymalovat a postavičky vystříhnout.