Aktuality

V pondělí 15. 4. v 10 hod. dopoledne se budou děti fotit na třídní fotografie a portrétní fotografie. Prosím, dejte dětem vhodné oblečení, nejlépe bez divokého potisku a nápisů. Děti se budou převlékat na focení až po svačince. Oblečení na focení prosím nachystejte dětem ráno do skříňky.

V úterý 26. března 2024 se celá Mateřská škola Komenského vydala průvodem k železničnímu mostu spojující Staré Město s Uherským Hradištěm, aby již tradičně přivítala jaro vynesením "Moreny". Tento zvyk se slaví dva týdny před Velikonocemi a jeho neodmyslitelným symbolem je vyrobená postava "Morena", "Mařena", která má představovat zimu nebo dokonce...

Tradiční akce "Vynášení Moreny" se koná již v úterý 26. 3. 2024. Kdo máte možnost, přijďte nás podpořit a přidejte se k našemu školkovému průvodu. Vycházíme v 9:15 hod. od MŠ Komenského. Těšíme se, že konečně vyženeme zimu a přivítáme jaro v plném proudu.

Ve středu 13. 3. 2024 se konalo v místní knihovně vyhlášení a vernisáž k výtvarné soutěži s názvem "Ptačí říše". Soutěže se zůčastnily i děti z MŠ Komenského ze třídy Motýlků. A představte si, že Verči Horké se obrázek "Orel na střeše" tak povedl, že získala třetí místo v této soutěži, kterou pořádalo SVČ Klubko St. Město a Městská...

Jak se nejlépe naladit na nadcházející jarní období? Velikonočními dílničkami! MŠ Komenského vymyslela na datum 14. 3. 2024 akci pro rodiče a děti, aby společně přišli nasát velikonoční atmosféru a vyrobit si krásné a veselé dekorace, právě k tematice svátků jara. Nejmladší děti ze třídy "Sluníček" si vyrobily zajíčka se zasazeným ovsem, který jim...

Zveme všechny rodiče dětí, aby si přišli společně s dětmi vyrobit něco pěkného a tematického k blížícím se Velikonočním svátkům. Velikonoční dílničky budou probíhat ve čtvrtek 14.3.2024 od 15:00 hod. v každé třídě zvlášť.

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 byl v MŠ Komenského neobyčejný den. Ze tříd se staly indiánské kmeny Sluníček, Kašpárků a Motýlků v čele se svými náčelnicemi - jejich učitelkami. Všechny děti se již od začátku týdne seznamovaly s životem Indiánů, vytvořili si indiánské čelenky a vymysleli si pravá indiánská jména. Děti vyráběly lapače snů, totemy, hrály si...