Startujeme: Batůžkový projekt!

30.05.2021

Zapojili jsme se do iniciativy mezinárodní humanitární organizace Mary´ s Meals, která sytí hladové děti v chudých částech světa.

Součástí díla, které je zaměřeno na podávání jednoho teplého jídla denně dětem v místě jejich vzdělávání je také

Batůžkový projekt

jehož prostřednictvím chceme sbírat batůžky a aktovky pro naše kamarády v Africe, ve státě Malawi. Batůžky budeme plnit školními pomůckami, které děti potřebují. Usnadníme tím chudým dětem jejich učení. Pro mnohé z nich bude batůžek nebo aktovka jediným dárkem, který kdy dostaly.

V rámci oslav Dne dětí chceme potěšit naše africké kamarády v Malawi!

Je pro nás důležité pomáhat a vést naše děti k rozvoji solidarity a pomoci druhým.

V týdnu od 31. 5. do 4. 6. 2021 bude v naší mateřské škole probíhat řízená činnost zaměřená na osvětu Batůžkového projektu:

• v pondělí 31. 5. v 9 hod. ve třetí třídě (MOTÝLCI)
  • ve středu 2. 6. v 9 hod. ve druhé třídě (KAŠPÁRCI)
  • ve čtvrtek 3. 6. v 9 hod. v první třídě (SLUNÍČKA)

V těchto dnech začíná v naší mateřské škole sběr batůžků a aktovek.

Chcete se připojit se sbíráním batůžků nebo aktovek? Neváhejte se podívat https://www.marysmeals.cz/zapojte-se/projekty/batuzkovy-projekt/

Kontaktní osoba: Petra Foltýnková, DiS.