Snoezelen - relaxační místnost, opravy a údržba

19.04.2020

Milí rodiče, abychom se během uzavření MŠ nenudili, využili jsme tento čas k různým opravám, údržbovým pracím a také k vybudování naší nové relaxační místnosti Snoezelen přímo v MŠ Komenského. K naší velké radosti se nám vybavení této místnosti podařilo zafinancovat z dotačního programu EU.

Již krátkodobý pobyt v takovéto relaxační místnosti totiž blahodárně působí na všechny lidské smysly a rozvoj smyslového vnímání je nejintenzivnější právě u dětí předškolního věku. Pomocí multisenzorického vnímání se děti uklidňují, vybijí přebytečnou energii, jsou "vytrženy" z běžného každodenního života, rozvíjí svou pozornost a soustředěnost a smysly (především zrak, sluch, hmat) a prožitkové vnímání.

Věříme, že tato nová místnost bude pro děti hezkým překvapením a už se těšíme, až zde společně s dětmi budeme relaxovat.

Fotogalerie Snoezelen:

Od doby uzavření MŠ Komenského jsme se také zaměřili na "jarní sestřih" zahrady, který si zahrada již opravdu zasloužila. Bylo provedeno nezbytné kácení některých dřevin, ořez přerostlých stromů a keřů a na tyto práce by ženské síly kolektivu MŠ Komenského (byť je nechceme podceňovat) bohužel nestačily :). Proto velmi děkujeme za práci všech zaměstnanců Služby města Staré Město v čele s panem Sýkorou, kteří pod záštitou našeho zřizovatele města Staré Město tuto větší údržbu zahrady zrealizovali.

Fotogalerie z údržby zahrady:

Možná jste při procházení okolo MŠ byli zvědaví, na co máme fáborky u obou vchodů, když tam děti teď nechodí. Tyto modré fáborky s alobalem a pověšenými CD by měly sloužit k odhánění ptáčků, kteří si velmi rychle všimli, že v nově vzniklých záhoncích je něco zasazeno. Zatím sice místo připomíná přistávací plochu pro zástupce mimozemské civilizace, ale věřte tomu nebo ne, měla by zde vyrůst motýlí louka, plná lučních květin. A tak bude mít "Motýlková škola" dvě nové motýlí louky, které svou krásou a vůní pestrých lučních květin budou lákat opravdové motýly a sloužit jako jejich občerstvení. Tak ať nám brzy vyrostou :)

Mezi další údržbové práce, které jsme si teď naplánovali na "nečekané prázdniny" bylo malování.

Šatna, chodba, strop ve třetí třídě a část herny je nově vymalován, výmalbou prošel také strop ve školní kuchyni, který stejně jako strop u třeťáků vyžadoval oškrábání a přemalování. Kromě malování se také instalovala elektrika, nový sádrokartonový strop a pokládal koberec do relaxační místnosti.

Nově natřeny jsou také venkovní schodky u vstupů do budovy a rampa u kuchyně.

Fotogalerie z malování a dalších úprav: