Jaký byl výlet ?

04.10.2019

V úterý 24. září jsme se s dětmi vydali na výlet do areálu zámeckého parku v Buchlovicích. Od rána panovala dobrá nálada, pan řidič v autobuse vyhrával známé písničky z pohádek a dokonce jsme si mohli zazpívat i do mikrofonu. Bohužel této lákavé nabídky nikdo nevyužil, paní učitelky se také neodvažovaly a pan řidič prý že zpívat neumí. Ale pro příště budeme připraveni a určitě to napravíme.

Jakmile jsme dorazili na místo, ihned jsme na náměstí posvačili, protože jak jistě všichni chápete, po tak náročné a dlouhé cestě je potřeba doplnit energii. :) A pak už hurá do zámeckého parku. Navštívili jsme ohradu s místními pávy, obdivovali jsme sochy, kašny i s rybičkami a spoustu krásných, vzrostlých stromů. Do korun a dutin některých z nich se děti dokonce mohly schovat tak, že je chvilku nebylo vidět, zato slyšet byly dobře. :)

Také jsme navštívili místní záchrannou stanici, kde jsme obdivovali různé druhy živočichů, z nichž se dětem nejvíce líbila srnčata, dále nespočet zajímavých druhů ptáků, především dravců a sov.

Děti byly prostorem parku nadšené, proběhly se po celém areálu, proletěly stromovým tunelem jako letadýlka a vytáhly z baťůžků oblíbenou dobrůtku, na kterou se těšily již od samého výjezdu. Počasí nám přálo, sluníčko nás krásně hřálo do tváří a nebýt obědu, který pro nás připravily paní kuchařky ve školce, tak jsme v krásné zahradě zůstali až do večera...

Více fotek naleznete v soukromých fotogaleriích jednotlivých tříd - odkaz dostali rodiče e-mailu.