Jaké bylo divadélko ?

24.01.2020

V úterý 21. ledna k nám do školky zavítali zlínští herci Divadla z Truhlice s popletenou pohádkou o stolování. Dozvěděli jsme se nejenom to, jak skřítci Truhlík a Truhlička vaří a stolují, ale i uklízí.
Truhlík a Truhlička jsou skřítci z čarovné truhlice (proto Truhlík a Truhlička), která dlouhou dobu ležela zapomenuta na půdě ve starém domě na venkově. Truhlici jednou našly děti, které přišly na návštěvu k prarodičům, a vypustily skřítky do našeho světa, který skřítci objevují. Díky čarovné truhlici, která dokáže plnit přání, skřítci poznávají, jak běží život ve světě, sami se ve světě učí žít, a děti jim u toho pomáhají. Sem tam skřítky něco naučí a sami se něčemu také přiučí.

V krásném, poučném představení herci zpívali, hráli na hudební nástroje a do děje zapojili i naše nejmenší diváky. Hravá forma, interakce, hezká výprava a energie herců tvoří představení, které si každý rád zopakuje a my už se moc těšíme, až nás zase Truhlík s Truhličkou ve školce opět navštíví.