Jak bylo na Haldě?

22.06.2021

S velkým nadšením jsme se dne 10. 6. 2021 s dětmi MŠ Komenského vydali na školní výlet na Haldu do Boršic. Již samotná jízda autobusem byla pro některé děti zábava a celým autobusem se šířilo nadšení a nedočkavost, kdy už konečně budeme na Haldě. Toto kouzelné místo uprostřed přírody nabízí rozmanité vyžití pro všechny děti.  


Přálo nám krásné a horké počasí, takže si všechny děti, ale i dospělí, zasloužili osvěžení točenou zmrzlinou, kterou nabízí ve venkovních prostorách restaurace.

Celý komplex zahrnuje dvě odlišná hřiště, které děti s nadšením v prvních minutách obsadily a zkoušely všechny prolézačky, houpačky, trampolínu, sjezdovou dráhu a mnoho dalších atrakcí.  

V neposlední řadě jsme si prošli mini farmu, kde je k vidění spousta zvířecích obyvatel Haldy. Ve vnitřních prostorách jsme mohli vidět mini prasátka, králíky, morčátka, kočky a domácí prase. Venku pak ohrady, kde bydlí kozy, husy, kachny, slepice, aj. Okolí Haldy tvoří pastviny, kde jsme mohli pozorovat koně. 

Celý výlet byl nejen zábavný, ale také poučný. Velký zážitek si odnesl každý z nás, děti i paní učitelky.

U rybníka si děti vyzkoušely vodní dělo a vodní kaskádu, kde ty nejsilnější měly možnost obsluhovat vodní pumpu a pumpovat tak vodu, která protékala do jednotlivých korýtek. 

Okolí rybníka je vybaveno naučnou stezkou pro starší děti, kterou jsme s předškoláky prošli a dozvěděli jsme se, kdo v rybníce žije, jací živočichové žijí okolo něj a co kolem rybníka roste.


Už se moc těšíme, až navštívíme další zajímavá a zábavná místa. 

za celý kolektiv MŠ, Bc. Anna Mičková