Indiánská zahradní slavnost v MŠ Komenského
Indiánská zahradní slavnost v MŠ Komenského Staré Město
V úterý 23. června 2026 se zahrada Mateřské školy Komenského ve Starém Městě proměnila v pravou indiánskou vesnici. Od 15.30 hodin zde totiž probíhala indiánská zahradní slavnost, která přilákala děti, rodiče i zaměstnance školky k příjemně strávenému odpoledni.
Pro děti bylo připraveno několik tematických stanovišť, která musely postupně obejít. Na každém z nich plnily různé úkoly a za jejich splnění získaly do své kartičky razítko. Jakmile nasbíraly všechna razítka, čekala je na posledním stanovišti sladká odměna v podobě osvěžujícího ovocného nanuku, který při teplém letním počasí přišel opravdu vhod. A jaké úkoly na malé indiány čekaly? Děti si mohly vyzkoušet například rýžování zlata v písku, projet překážkovou dráhu na koni, chytit do lasa divokého mustanga, navléknout si indiánský náhrdelník nebo náramek z pestrobarevných korálků, nechat si obličej pomalovat do bojových indiánských barev, udělat si indiánské tetování, poskládat barevné tvary nebo se pokusit shodit plechovky míčkem. Každé stanoviště umožnilo dětem prokázat svou šikovnost. K pravé indiánské atmosféře přispěly také paní učitelky a pracovnice školky, které děti provázely slavností v indiánských kostýmech. Novinkou byla letos tabule, kde byly umístěny vtipné hlášky dětí, které paní učitelky sbíraly v průběhu celého roku :) A nechybělo samozřejmě tradičně bohaté občerstvení, na kterém si pochutnali malí i velcí návštěvníci, moc děkujeme všem rodičům!
Letošní zahradní slavnost se opět vydařila na jedničku! A znovu se ukázalo, že děti, rodiče i zaměstnanci MŠ Komenského tvoří skvělou partu lidí, kteří spolu rádi tráví čas. A tak se tančilo a zpívalo až do večera :)
