Děti žijí uměním!

13.05.2021

Základní umělecká škola Uherské Hradiště srdečně zve veřejnost na ZUŠ OPEN - V. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol. Týden 17.-21. května 2021 se tak v ulicích města promění v přehlídku hudebního, výtvarného či literárně-dramatického umění.

Akce probíhá pod záštitou starosty města Uherské Hradiště. Na Mariánském náměstí 125 před ZUŠkou potěší kolemjdoucí sólová vystoupení žáků hudebního a literárně-dramatického oboru, a to každý den v čase mezi 15:00-16:00 na pódiu ve stylu modrého výtvarného ateliéru! V programu zazní například dětské skladby Poník a Dva oslíci na violoncello či zpívaná píseň Ufo, ufo, ufoni. Z mluveného slova se můžete těšit na povídání U Pipi jsou zloději a mnoho dalšího.

Tvůrčí práce žáků výtvarného oboru ozdobí již podruhé ulice města. Své pokračování bude mít výstava Ve výlohách, kterou najdete v Prostřední ulici: v kavárnách Jiné Cafe, Kafe uprostřed, Pekařství Svoboda Březík a nově v Airbank. K vidění budou další práce vzniklé během distanční výuky ve školním roce 2020/2021, ukázky projektové výuky i klasických výtvarných technik, a přenesou vás kupříkladu do světa pohádek.

Vystavovat budou žáci ze třídy Martina Šimčíka, Jany Bouzkové, Radmily Doskočilové, Hany Klinkovské, Jitky Magdálkové, Gabriely Milevské, Petry Seidlové a Jany Tvrdoňové.

Ožijí i okna Základní umělecké školy na Mariánském náměstí, kde budou vystavovat studenti Marka Malůška. Jejich fotografické nahlížení světa přiblíží projekt, který vytvořili v 1. vlně covidu v loňském školním roce. Půjde o introspektivní pohledy žáků do vlastního volného času tak, jak ho trávili v době lockdownu a jak vnímali sociální izolaci. Expozice bude také připomínkou výstavy z roku 2017, kdy na svých fotkách vizionářsky předpověděli, co vše se může stát, když lidé ztratí na opatrnosti. Před očima vám vytane vize pandemie a světa, jak ho známe dnes.