Indiánský karneval v MŠ

21.02.2024

Ve čtvrtek 15. 2. 2024 byl v MŠ Komenského neobyčejný den. Ze tříd se staly indiánské kmeny Sluníček, Kašpárků a Motýlků v čele se svými náčelnicemi - jejich učitelkami. Všechny děti se již od začátku týdne seznamovaly s životem Indiánů, vytvořili si indiánské čelenky a vymysleli si pravá indiánská jména. Děti vyráběly lapače snů, totemy, hrály si v tee-pee a zkoušely hru na šamanský buben nebo třeba házely tomahawkem. Vše bylo součástí příprav na velký indiánský karneval, který připadl na čtvrtek. Místo dětí přišli do školky roztomilí indiáni z těch nejrozmanitějších kmenů, ošaceni do zdobných kostýmů vyráběných či zakoupených, doplněných pravými čelenkami dekorovanými chloubou ulovených opeřenců. Nejdříve se kmeny kolem svého ohniště pozdravily, vymysleli si indiánský pozdrav a trochu se před náročným dnem protáhli. Celý den byl plný zábavy, kdy děti plnily indiánské disciplíny, jako třeba lovení ryb z řeky, nebo střelbu šípů z luku. Nechyběla ani jízda na divokém mustangovi při zdolávání překážkové dráhy. Kmeny se navzájem navštívily, aby si ukázaly své tanečky, pozdravy a především, aby se předvedly ve svých neotřelých maskách. Energii indiáni průběžně doplňovali dobrotami, které si své kmeny přinesli. Celý karneval se skvěle vydařil a indiáni i náčelnice si tento den náramně užili. Již nyní se můžeme těšit na příští rok a jaké bude téma, to se necháme překvapit.